Podróże

Zakładka nieukończona
Francja

07.07.2012
Bezcenne zabytki architektóry oraz niezliczone muzea.Pachnąca lawendą Prowansja.Słynne nadmorskie bulwary w Cannes,Nicei
oraz Saint Tropez.I wreszcie Paryż miasto zakochanych,światowa stolica mody i miejsce,w którym znajduje sie najbardziej francuska ze wszystkich budowli Wierza Eiffla.Francja to kraj,który niczym magnes przyciąga co roku największą na świecie liczbę turystów.
Francja jest jak marzenie pojawia się i znika,kiedy wyjeżdżamy,ale nigdy tak naprawdę nie zostanie zapomniana.W magazynach co rusz słychać o paryskich pokazach mody.
Niektórzy myślą,że jedyna atrakcja we Francji to Wierza,co za błąd! Francja jest jednym z najpiękniejszych państw świata i nie bez powodu.To wszystko zawdzięcza arystokracji,których przepiekne pałace słyną z niepowtarzalnej architektóry.Można powiedzieć,że Francja jest krajem XVI wiecznym.Ale oprócz tego mozna tu tez podziwiać gotyckie kościoły.
Nie sposób opisać ogromnych ogrodów francuskich,z rzeźbionymi fontannami,gdzie w oddali widnieją bajkowe pałace.Jednak to nawet nie w tym do końca tkwi sęk urody tego państwa.Atmosferę elegancji,dobrych manier,wiekowej ultury przeplata się tu z nowoczesnym spojrzeniem na świat.Można uśąść w kawiarence dalego od cetrum Paryża i ciezyc sie romantycznymi widokami, degustując macarons,ale równiez można w sercu Paryża biegać od Chanell do Armaniego popijając szybkie capucino.


Można się również zaszyć w tajemniczych uliczkach i przyjść do Moulin Rouage aby troche odetchnąć od codzienności :) Francja jest krajem inności,przeplatają się tu różne style życia,na tle histrycznego Paryża.


Paris

 Wersal
Luwr
Fontainebleau


Montmartre Disneyland
20.08.2012
Bruksela

Słynna z uroczej starówki która jest symbolem tego kraju.Najpiękniej wygląda na początku lata,kiedy Belgijczycy przystarajają ją dywanem z kwiatów.Niestety mój pobyt w Belgii był krótki,bo trwał zaledwie 3 dni,ale co nieco moge powiedzieć o stolicy współczesnej Europy.Wyrafinowane czekoladeki,specyficzna brukselka,piwo i przepyszne maślanych frytek.(najlepsze jakie kidykolwiek jadłam!) to jest obraz kuchni belgijskiej.Do tego dochodzi wspomniana już starówka oraz rozpoznawalna figurka chłopczyka :) 

Koniecznie też zajrzyjcie do parku europejskiego,gdzie znajdują się wszystkie państwa UE z ich najpiekniejszymi zabytkami(co w przypadku Polski sie nie sprawdziło)Bruksela to miasto róznorodności.Można tu spotkać ludzi wielu narodowości.Mi Bruksela kojarzy się z pięknymi kamieniczkami kontrastującymi z nowoczesnymi budynkami.Aby poczuć klimat Brukselki trzeba spróbować koniecznie belgijskich przysmaków! 
Włochy
03.08.2013

Wenecja
Mio dio Italia sono belle.Kidy rano wjechaliśmy na jedyny most prowadzący do Wenecji emocje,zą rozsadzały mnie od środka.Przede mną rozpościerała sie niewyrazna wyspa,marzenie wielu ludzi,a ja zaraz tam będę!Nie zapomnę tego uczucia kiedy zmęczona i oszołomiona zarazem,wysiadam z promu,a tu wita mnie kobieta w świecącej,bufiastej sukni z kolorowa maskaTo było zupełnie tak jakbym trafiła do jakiejś bajki!
Venezia-miasto miłości.Jedyna w swoim rodzaju.Poprzecinana kanałami,po których suną gondole,prowadzone przez rozśpiewanuch gondolierów.Wybudowane wprost na wodzie urocze kamieniczki porośnięte kwiatami,dodają magii temu miejscu.


Wenecja jest magiczna i niepowtarzalna. A w dodatku ci Włosi! Są tacy pogodni,spontaniczni,gadatliwi i otwarci na ludzi,że od razu skradli moje serce!Wracalismy taksówkami wodnymi.Przepłynelismy przez główny kanał Grand Canal,by wkrótce zanurzyc się w typowym miejskim życiu Wenecjan.Mimo wspaniałego karnawału,tradycji,widoków Wenecje zamieszkuje bardzo mało ludzi,ponieważ poszechna wilgoć i trudne warunki sprawiaja,ze większość mieszkańców sie wyprowadza.
Stojąc na łódce ostatni raz spojrzałam na oddalającą się krajobrazi w tedy usłyszałam
 "I bajka sie skończyła".
Pod koniec dnia nie mogłam powstrzymać łez,ale nie wiedziałam ile jeszcze wrażeń mnie czeka...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz